8 C
Скопје

Елизабет Харли го соблече градникот и го покажа неверојатното тело! (ФОТО)

Актерката Елизабет Харли (55) е во завидна форма. Таа постојано објавува фотографии од бикини, но сега отиде чекор подалеку. Таа го соблече градникот и го покажа затегнатото тело, а луѓето веднаш го приметија нејзиниот неверојатен изглед.

инстаграм

„Имаш 55 години, а подобра си од многу 19-годишни девојки“, бил само еден од коментарите на обожавателите.

Елизабет води сметка за исхраната и бира органски и свежи намирници.

„Секогаш јадам храна одгледана во околните фарми. Тоа се однесува и на месото и зеленчукот“, рекла за The Cut.

Актерката и самата има градина во која сади овошје и зеленчук, а тренира обработувајќи го.

„Не вежбам, но сум активна, особено во градината“, додала.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 22 јануари: Ќе слушнете вести што ќе ви јa зголемат самодовербата

Поврзани вести

Џиџи Хадид го откри името на нејзината ќерка: Името е со виетнамско потекло

Слободен печат

Од вирусот Западен Нил, кој беше кобен за Мира Фурлан, само 1% од луѓето развиваат тешки симптоми

Слободен Печат

Кулинарски вештини: Тајната на вкусните палачинки

Слободен печат

Џорџ Клуни прозборе за карантинот со Амал и децата: Миење садови и менување пелени

Слободен Печат

Лилјаците се домаќини и на вирусот нипа, чија смртност е и до 75 отсто

Слободен печат

Кристина Ричи ја откри темната страна на нејзиниот брак: Се плашев за мојот живот

Слободен Печат

Остави Коментар