Едно лице загина, а едно е повредено во сообраќајка во Автокоманда

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случи рано изутрината во скопската населба Автокоманда.

Како што соопшти МВР, во 03.48 часот било пријавено дека на булеварот „Александар Македонски” во близина на клучка „Дијамант” патничко моторно возило „алфа 147″ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б. (22) од Скопје излетало од коловозот и удрило во дрво.

Во незгодата сопатникот Д.П.(38) од Скопје, починал на местото на настанот, додека возачот Ф.Б. се здобил со телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Извршен е увид од СВР Скопје.

Прочитајте и...  Дрвокрадци од Прилеп добија кривични за напад на полициски службеници

Прочитај повеќе

Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој извршил четири кривични дела

Слободен печат

Во Гостивар за еден час напишани 60 сообраќајни казни

Слободен печат

Дрвокрадци од Прилеп добија кривични за напад на полициски службеници

Слободен печат

Загина тракторист на Галичица

Слободен печат

Тешко повредено 8-годишно дете кај Шарена Џамија во Тетово

Слободен печат

Три лица се осомничени за неовластено производство и продажба на марихуана

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дваесетгодишно момче почина во несреќа на Галичица

Слободен печат

МПС: Да се заостри казнената политика за напад врз полицајци!

Лука Андреев

Во паркирано товарно возило откриени 8 мигранти

Слободен печат

ОЈО поднесе обвинение против чичкото кој ги малтретираше своите внуци

Слободен печат

Пронајдена мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Дрвокрадци нападнале полицајци, приведени четири лица

Маријана Митровска