9.2 C
Скопје

Двајца скопјани украделе злато, лаптопи, бела техника од семејна куќа во Идризово

Полицијата приведе двајца крадци осомничени дека во повеќе наврати краделе од куќа во скопско Идризово.

Според информациите на МВР,  денеска полицијата ги привела В. А. (29) од Скопско и С. Ш. (21) од Скопско поради извршено кривично дело тешка кражба во периодот од 20 до 27 ноември во куќа во село Идризово, каде што во повеќе наврати украле бела техника, златен накит, телевизори, лаптопи и други предмети.

Украдените предмети биле пронајдени, а по документирање на случајот, ќе биде поднесена кривична пријава против осомничните.

Прочитајте и...  Приведен 46-годишен маж од Прилеп поради обљуба на малолетничка

Поврзани вести

Уапсен дебранец поради физички напад на својот татко

Слободен печат

ФОТО: Страотна сообраќајка во скопско Орман, под надвозникот се преврте автомобил

Слободен печат

ВИДЕО | Акција на полицијата во Центар: Санкционирани 88 возачи – 14 без возачка, 10 за возење под дејство на алкохол

Слободен печат

ВИДЕО: Во Скопје 228 санкционирани возачи, 21 за брзо возење

Слободен печат

Приведен 46-годишен маж од Прилеп поради обљуба на малолетничка

Слободен печат

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Остави Коментар