Џастин Трудо: По него лудуваат жените низ цел свет, а тој ѝ е верен само на една

Profimedia

Некогашната водителка на канадската телевизија E talk, Софи Грегоар Трудо, денес е првата дама на Канада.

Иако семејството на својот избраник го познавала скоро цел живот бидејќи се дружела со братот на Трудо, кој загинал во 23-година од животот, судбинската средба се склучила во 2003 година на добротворен бал.

„Се смеевме, се шегувавме и си реков дека тој е некој кој треба сериозно да се сфати“, вели Софи.

Profimedia

Следниот ден му напишала мејл, на кој Трудо никогаш не одговорил. Но набрзо судбината повторно ги споила, а Џастин не губел време, па закажале прв состанок.

„Знаев дека таа е вистинската. Толку е убава и грижлива, одговорна, свесна и мила личност. Се прашував каде се криела 32 години, зашто цел живот ја чекав само неа“, романтично изјавил Трудо, кој за себе вели дека е феминист и отворено покажува дека е на страна на жените.

Profimedia

Брачниот пар Трудо првпат предизвика остри критики од јавноста по повод снимањето на едиторијалот за „Вог“, каде што Трудо е во прегратка на својата жена.

Profimedia

Набрзо потоа госпоѓа Трудо повторно ја дигна јавноста на нозе бидејќи се пожали дека „тешко ги усогласува обврските, бидејќи има само еден член од послугата на располагање.

„Би сакала да можам сè, ама не можам. Имам три деца и маж кој е премиер“, се пожалила првата дама на Канада.

Profimedia

Сепак, нивниот брак, според многумина е идеален, а Софи има целосна доверба во својот сопруг.
„Тој е личност со силен интегритет, чесен и со неверојатен дар за проценка. Му замерувам што понекогаш е премногу чувствителен“, рекла Софи.

Profimedia

Многу жени ширум светот го сметаат Трудо за совршен маж, а тој со секоја своја постапка се труди да го оправда својот углед. Иако е еден од најпосакуваните мажи, неговото срце е одамна зафатено.

Profimedia

Имаат три деца 12-годишниот Ксавиер Џејмс, 10-годишната Ела Грејс Маргарет и 5-годишниот Хадриен Грегоире.

Justin Trudeau sa suprugom Sophie i sinom Xavierom Jamesom
Profimedia

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

Видео на денот