Џастин Трудо: По него лудуваат жените низ цел свет, а тој ѝ е верен само на една

Некогашната водителка на канадската телевизија E talk, Софи Грегоар Трудо, денес е првата дама на Канада.

Иако семејството на својот избраник го познавала скоро цел живот бидејќи се дружела со братот на Трудо, кој загинал во 23-година од животот, судбинската средба се склучила во 2003 година на добротворен бал.

„Се смеевме, се шегувавме и си реков дека тој е некој кој треба сериозно да се сфати“, вели Софи.

Profimedia

Следниот ден му напишала мејл, на кој Трудо никогаш не одговорил. Но набрзо судбината повторно ги споила, а Џастин не губел време, па закажале прв состанок.

„Знаев дека таа е вистинската. Толку е убава и грижлива, одговорна, свесна и мила личност. Се прашував каде се криела 32 години, зашто цел живот ја чекав само неа“, романтично изјавил Трудо, кој за себе вели дека е феминист и отворено покажува дека е на страна на жените.

Прочитајте и...  Стил на неделата: Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик во гимназијата „Корчагин“
Profimedia

Брачниот пар Трудо првпат предизвика остри критики од јавноста по повод снимањето на едиторијалот за „Вог“, каде што Трудо е во прегратка на својата жена.

Profimedia

Набрзо потоа госпоѓа Трудо повторно ја дигна јавноста на нозе бидејќи се пожали дека „тешко ги усогласува обврските, бидејќи има само еден член од послугата на располагање.

„Би сакала да можам сè, ама не можам. Имам три деца и маж кој е премиер“, се пожалила првата дама на Канада.

Profimedia

Сепак, нивниот брак, според многумина е идеален, а Софи има целосна доверба во својот сопруг.
„Тој е личност со силен интегритет, чесен и со неверојатен дар за проценка. Му замерувам што понекогаш е премногу чувствителен“, рекла Софи.

Прочитајте и...  Со оваа маска за лице ќе изгледате 10 години помлади, а потребни се само две состојки!
Profimedia

Многу жени ширум светот го сметаат Трудо за совршен маж, а тој со секоја своја постапка се труди да го оправда својот углед. Иако е еден од најпосакуваните мажи, неговото срце е одамна зафатено.

Profimedia

Имаат три деца 12-годишниот Ксавиер Џејмс, 10-годишната Ела Грејс Маргарет и 5-годишниот Хадриен Грегоире.

Justin Trudeau sa suprugom Sophie i sinom Xavierom Jamesom
Profimedia

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

Прочитај повеќе

Готвачот на Наоми Кембел ја откри тајната на „Итал“ исхраната!

Васко Спасоски

Саша Ковачевиќ има афера: Погледнете ја девојката и сè ќе биде јасно! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Албанска телевизија ја зголеми гледаноста на 300 отсто: Презентерките без градник во етер! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Никогаш видени снимки: Погледнете како реагира Новак Ѓоковиќ кога на четири години го добил првиот рекет (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Истражување: Повеќе од 70 отсто заразени не го пренесувале коронавирусот, тој се ширел на собири во затворен простор

Слободен печат

Нивес се пофали со фризурата, но сите гледаа малку подолу: „И да си келава, ќе ми беше сеедно!“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајли Сајрус ги покажа стомачните мускули, но упати силна порака против расизмот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Боли глава од оваа сума: Погледнете за колку пари Кристијан Голубовиќ влегува во „Задруга“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Владо Георгиев наполни 44 години, а има само една желба која не се однесува на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Семјуел Л. Џексон го навреди Трамп: Невозможно е тој се*ко да е скриен во подрум!

Васко Спасоски

Шокантно откритие на светските лекари: Коронавирусот се појавил во ноември?

Слободен печат

Луна пред татко ѝ ги покажа голите гради, а нему му падна доста непријатно (ВИДЕО)

Васко Спасоски