Десетто одложување на судењето за „Талир“

Судењето за предметот „Талир“ на СЈО, кој се однесува на финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ, денеска е одложено по десетти пат поради притворената специјална обвинителка Катица Јанева, која е потписник и на обвинението за „Талир“. По барањето на одбраната, судијата ја ислуша и обвинителката Ленче Ристоска, која во случајот е застапничка на Јанева, по што судењето го презакажа за 3 октомври.

Прочитајте и...  Пронајдени 43 мигранти во близина на Сопот

Прочитај повеќе

Пронајдени 43 мигранти во близина на Сопот

Слободен печат

Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Слободен печат

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат

Пронајдени 47 мигранти во „Фиат Дукато“, возачот побегнал

Слободен печат

Приведени двајца дилери на дрога во Неготино

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 12/09/2019 - 13:24 at 13:24

АЛО БЕ ЦЕЛА ЈАВНОСТ ЈА БЛАМИРАТЕ ОДЛОЖУВАЈТЕ ДО БЕСКОНЕЧНОСТ АЛАЛ ДА ВИЕ ЌЕ ПЛАТИ НЕКОЈ СИРОМАВ ЗА СЕ! ПОДОБРО НЕ ДАВАЈТЕ ПИСМЕНИ ИЗЈАВИ ДЕКА Е ОДЛОЖЕНО ПОВЕЧЕ БОЛИ! СРАМОТА ЗА/ НЕ/ЗАВИСНОТО СУДСТВО КОЈ ОДГОВОР ЌЕ ДАДЕТЕ ПРЕД НАРОДОТ?

Reply

Остави Коментар

3 × 4 =

Прочитај повеќе

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција

Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

МИА Агенција

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

Слободен печат

Турска државјанка во притвор за обид за убиство во Гостивар

Слободен печат

Турски државјанин пронајден прободен со нож на излез од Гостивар, приведена девојка за обид за убиство

Слободен печат