Дарисурен: Насилството врз жените е проблем на сите држави во светот – Слободен печат
Слободна ТВ

Дарисурен: Насилството врз жените е проблем на сите држави во светот

Изјава на Вишата советничка за родови прашања на ОБСЕ, Амарсана Дарисурен

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close