Дадилката која тепаше двегодишно дете во Аеродром осудена на година и пол затвор

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Капитол мол доби затворска казна од година и пол.

Вака одлучил Кривичниот суд откако дадилката ја признала вината. Сега предметот по жалба е во Апелациониот суд кој ќе треба да одлучи дали оваа казна ќе остане иста или ќе се промени.

Тепањето се случи на 21 ноември минатата година, а малтретирањето беше снимено од безбедносните камери на игротеката.

Видеото беше  јавно објавено, по што обвинителството поднесе обвинение за дадилката.

Прочитајте и...  Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Прочитај повеќе

Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Слободен печат

Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Слободен печат

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат

Во стан во Центар пронајден починат маж

Слободен печат

Жена од Кичево во својот подрум пронашла минофрлачка мина

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат

АХВ откри измамник: Сопственик на фирма препакувал и продавал јачменова трева во прав „без глутен“

Слободен печат

Возило прегази пешак кој им подлегна на повредите

Слободен печат

Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Слободен печат

Наместо да седат во карантин излегувале и недолично се однесувале низ Охрид

Слободен печат