Македонија - Page 3 of 970 - Слободен печат

Category : Македонија

Вести Македонија Слајдер

По тринеделен зимски распуст учениците утре се враќаат на настава

Слободен печат
По тринеделен зимски распуст, учениците утре ќе се вратат во училишните клупи за второто полугодие од учебната 2019/2020 година. Наставата ќе продолжат да ја следат...
Вести Македонија Слајдер

Адеми: Го чекаме УНЕСКО со раширени раце

Мирослава Бурнс
Македонија е апсолутно подготвена да ја пречека реактивната Мисија на УНЕСКО која за една недела доаѓа да провери како се спроведуваат нејзините препораки во врска...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пропадна лидерската средба, спас за Законот за јавното обвинителство ќе се бара во осумте пратеници

Весна Тодоровска
Пропадна лидерската средба меѓу Заев и Мицкоски за Законот за јавно обвинителство. По вчерашната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан  Мицкоски, дека не сака да...
Вести Македонија

Независните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ повикаа за донации за децата од „Медена земја“

Слободен печат
Независните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија се прикучија на повикот за донирање на децата од „Медена земја“. – Независната пратеничка група од...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Имаме министри коишто не го употребуваат уставното име на државата

Слободен печат
Грција денеска е наш силен поддржувач во Европската комисија и во Европската Унија преку Европскиот Совет. Не би сакал со било каква провокација, со било...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Заев: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ заговара опасни тези за поништување на Преспанскиот договор

Слободен печат
Сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ заговара опасни тези за поништување или укинување на Преспанскиот договор. Тоа би нè вратило најмалку 25 години назад. Тоа би значело...
Вести Македонија Слајдер

Болниот Трајковски го одложи „ТНТ“

Тони Трајковски, поранешен градоначалник на Гази Баба денеска не дојде на рочиштето за предметот „ТНТ“. Неговиот адвокат извести дека неговиот клиент поради здравствени причини не...
Вести Македонија

За домашна посета и патронажа ставени во функција нови 13 возила

Слободен печат
Нови 13 возила кои ќе служат да се подобри службата за домашна посета и патронажа од денеска се ставени во функција во Здравствениот дом –...
Вести Македонија

Петровска останува на ставот дека ќе поднесе кривична пријава за Наќе Чулев

Слободен печат
Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска денеска изјави дека односите со техничкиот министер Наќе Чулев и е коректен, што, како што рече, е во...
Вести Македонија Слајдер

Петровска: Времето кога полицијата тепаше студенти е минато

Слободен печат
Претстојните избори се од исклучитено значење за сите граѓани во државата без разлика на нивната партиска или етничка припадност, период кој носи дополнителна одговорност врз...