Категорија: Останатo

Останатo Спорт

ИНТЕРВЈУ СО БОШКО СТАМЕНКОВСКИ: Светски шампион во „пауерлифтинг“, рекордер со 2525 склекови за еден час!

„Слободен печат“ направи интервју со Бошко Стаменковски (47) кој се занимава со пауерлифтинг пет години, негова дисциплина е бенч. Учесник на голем број европски и...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ на урнебесен начин го прослави триумфот во Париз (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ на оригинален начин ја прослави победата над Денис Шаповалов во финалето на Мастерсот во Париз, тој запеа со „Србикоси“. „Србикоси“ се група на...
Останатo Спорт

Фестапен го прозва Ферари: Тоа се случува кога ќе престанете да мамите

Слободен печат
Макс Ферстапен го освои третото место на трката на Големата награда на САД, пласирајќи се веднаш зад двоецот на Мерцедес, Валтери Ботас и Луис Хамилтон....
Останатo Спорт

Надал по една година го симна Ѓоковиќ од тронот

Слободен печат
Шпанецот има 9.585 бодови и на денешната АТП ранг листа го симна Новак Ѓоковиќ од првото место, на кого ниту титулата на Мастерсот во Париз...
Останатo Спорт

Нова Ф1 титула за Хамилтон, една помалку зад легендарниот Шуми! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Луис Хамилтон го освои второто место на Големата награда на САД, што му беше доволно за освојување на нова титула светски шампион. Возачот на Мерцедес,...
Останатo Спорт

Златни медали за Македонија на Европското шотокан првенство

Слободен печат
Статистиката вели дека нашите каратисти освоија вкупно 40 медали од кои 12 златни, 14 сребрени и 23 бронзени медали на Европското шотокан првенство што се...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ја освои титулата во Париз

Слободен печат
За еден час и осум минути игра денеска во големото финале на АТП Мастерс турнирот во Париз со 2:0 во сетови 6:3 и 6:4 Новак...
Останатo Спорт

Стаменковски со златен медал од „Елемир – Војводина Опен“

Слободен печат
Натпреварувачот во Бенч-прес, Бошко Стаменковски од Македонска Каменица на вчерашниот натпревар „Елемир – Војводина Опен” го освои првото место и златниот медал за натпреварувачи до...
Останатo Спорт

ДОЈДЕ И ТОЈ ДЕН: Ѓоковиќ проговори и за крај на кариерата!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ непосредно пред големото финале на Мастерс турнирот во Париз против Канаѓанецот Денис Шаповалов имаше интервју за „Новости“, интересно за сите фанови на српскиот...
Останатo Спорт

Вињалес ја освои Малезија, Маркес рекордер во „кралската“ класа! (ФОТО)

Слободен печат
Возачот на Јамаха, Маверик Вињалес триумфираше на Големата награда на Малезија, претпоследна трка оваа година во „кралската“ класа. Најблиску до Вињалес беше Марк Маркес на...