Останатo - Page 30 of 126 - Слободен печат

Category : Останатo

Останатo Спорт

Надал извиси, Зверев оди во полуфинале

Слободен печат
Рафаел Надал не успеа се пласира во полуфиналето на завршниот Мастерс во Лондон, неговото место го зазеде Александер Зверев. Победата во меѓусебниот дуел во првото...
Останатo Спорт

Надал: Не ни сонував дека со 33 години повторно ќе го држам овој пехар

Слободен печат
Рафаел Надал веднаш по победата над Стефанос Циципас на завршниот Мастерс турнир во Лондон, го доби пехарот кој му се доделува на тенисерот што ќе...
Останатo Спорт

ИОК: Законот за спорт да се усвои најдоцна до мај 2020!

Слободен печат
Македонскиот олимписки комитет информира дека на ден 13 ноември 2019 година во Лозана, во седиштето на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) се одржа средба на која...
Останатo Спорт

Ова не го заслужи Ѓоковиќ, легендите ја „нападнаа“ публиката!

Слободен печат
Швајцарецот беше подобар и славеше со 6:3 и 6:4 и се пласираше во полуфиналето на Завршниот мастерс во Лондон. Британските тениски легенди ја „нападнаа“ лондонската...
Останатo Спорт

Федерер сè уште дели лекции, Ѓоковиќ остана без првото место

Слободен печат
Роже Федерер е вториот полуфиналист од групата Бјорн Борг на Мастерсот во Лондон, откако во одлучувачкиот меч беше подобар од Новак Ѓоковиќ. Швајцарецот во директен...
Останатo Спорт

Денот кога Шумахер со валкан трик дојде до првата титула (ВИДЕО)

Слободен печат
Формула 1 е еден од најпопуларните и најгледаните спортови на светот иако во последните години, го губи сјајот. Најбрзиот спорт на планетата отсекогаш нудел контроверзи...
Останатo Спорт

Швајцарските медиуми пред дуелот со Федерер: Ѓоковиќ е „Третиот човек“ со две различни лица

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ неделава е во лов на последниот трофеј во оваа сезона кој би му го донел и првото место на АТП ранг листата, но...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Јелена се пофали: Вака ужива семејството Ѓоковиќ (ФОТО)

Слободен печат
Два дена откако во завршницата на Мастерсот во Лондон го покажа своето досега невидено лице, па поради тоа беше и исвиркан од трибините во текот...
Останатo Спорт

Вознијацки ја копира Памела Андерсон, се сликаше во култниот костим за капење (ФОТО)

Слободен печат
Каролина Вознијацки ја искористи паузата во тениската сезона за да ужива со својот сопруг, поранешниот НБА кошаркар, Дејвид Ли. Тие конечно отпатуваа на меден месец...
Останатo Спорт

Хорхе Лоренцо се повлекува од Мото ГП

Слободен печат
Трикратниот шампион во Мото ГП, Хорхе Лоренцо денеска објави дека по заврпување на трката во Валенсија заминува во пензија. – Најважните денови за еден возач...