Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Хаотичен старт на сезоната во Ф1, триумфот за Ботас

Слободен печат
Со четири месеци задоцнување конечно стартуваше сезоната во Формула 1, а на првата трка триумфираше возачот на Мерцедес, Валтери Ботас. На хаотичната трка, која повеќе...
Останатo Спорт

УФЦ: Замената подобра од оригиналот, Масвидал добива борба за титула?

Слободен печат
УФЦ 251 приредбата треба да се одржи на 11 јули на островот Јас во Абу Даби, а главна борба требаше да биде таа помеѓу шампионот...
Останатo Спорт

Навивачите застанаа во одбрана на Новак: Американците се лицемери

Слободен печат
Имено, веднаш откако Григор Димитров објави дека е позитивен на коронавирус беше прекинат турнирот во Задар, а подоцнежните тестирања покажаа дека позитивни на ковид-19 се...
Останатo Спорт

Неверојатна исповед на шведски тенисер: Одев на Гугл за да видам како да се убијам

Слободен печат
Робин Содерлинг е најпознат по тоа што прв успеа да го победи Рафаел Надал на неговиот омилен грен слем турнир Ролан Гарос. Сепак, шведскиот тенисер...
Останатo Спорт

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат
Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, изминатиот период е на удар на медиумите ширум светот поради тоа што се случуваше на турнирите во...
Останатo Спорт

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат
Денеска на патеката „Ред Бул ринг“ беа одржани квалификациите за првата трка оваа сезона во Формула 1 шампионатот. Во Австрија најдоброто време го имаше возачот...
Останатo Спорт

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат
Христо Ковачи ќе ја претставува Македонија „Central European Zone Rotax Challenge” во Австрија, меѓу 30 учесници од 16 држави. За него оваа картинг трка ќе...
Останатo Спорт

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат
Голема трагедија му се случи на спортот поради коронавирусот, таткото и тренерот на УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап почина во московска болница по компликациите од...
Останатo Спорт

Доколку Зверев излегува да се забавува ќе биде исфрлен од турнирот

Слободен печат
Александер Зверев неодамна беше критикуван бидејќи и покрај препораките да биде во самоизолација тој беше уловен како се забавува во ноќен клуб во Монте Карло....
Останатo Спорт

Многу играат за пари, Новак и Рафа играат за грен слем титули

Слободен печат
Њукомб е убеден дека и Ѓоковиќ и Надал не играат за наградите, туку нивната главна цел се трофеите на најголемите турнири. За нешто повеќе од...