Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Беретини поуспешен од демотивираниот Тим

Слободен печат
Италијанецот Матео Беретини во третиот меч дојде до првата победа во дебитантскиот настап на завршниот Мастерс турнир во Лондон откако го совлада Доминик Тим во...
Останатo Спорт

Висока победа за АЛКАЛОИД во четвртото коло на Европскиот Клупски Куп 2019

Шахистите на Алкалоид успешно ги продолжуваат борбите на Европскиот Клупски Куп. Мечот од четвртото коло беше со императив за висока победа, како предуслов да се...
Останатo Спорт

Националната пливачка федерација организира Зимско национално првенство

Слободен печат
Национална пливачка федерација предводена од претседателот Александар Филипчев на седница на Управниот одбор одржана на 31 октомври ја донесе одлуката за одржување на Зимско национално...
Останатo Спорт

Обложувалниците без дилеми – кој е фаворит меѓу Ѓоковиќ и Федерер? (ФОТО)

Слободен печат
На ред е нов епски дуел меѓу Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер. Лутите ривали и воедно големи пријатели по 49 пат ќе ги одмерат силите,...
Останатo Спорт

Фантастичниот Циципас го победи Зверев и се пласира во полуфиналето

Слободен печат
И двајцата тенисери во овој дуел влегоа со победи во првото коло и влогот од вечерашниот дуел беше пласман во полуфиналето. На крајот далеку поуспешен...
Останатo Спорт

ТРАГЕДИЈА: Гимнастичарка им подлегна на повредите по пад на тренинг

Слободен печат
Гимнастиката е во шок откако младата 20-годишна Мелани Колмен почина како последица на здобиените повреди. Мелани беше гимнастичарка на Универзитетот Јужен Конектикет, а фаталните повреди...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ со пцовки кон своите тренери: Кажи нешто пи*ка му материна

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ вчера загуби од Диминик Тим во неверојатен меч во кој се одиграа три сета (7:6,3:6,6:7). Со поразот, српскиот тенисер направи чекор назад во...
Останатo Спорт

Надал: Ова се случува само еднаш во 1.000 меча

Слободен печат
Надал со 2:1 во сетови го совлада Данил Медведев откако во третиот сет губеше со 1:5 во гемови. – Не играв најдобро што можам, далеку...
Останатo Спорт

Затоа е најдобар, Надал се врати од мртвите и го совлада Медведев

Слободен печат
Рафаел Надал уште еднаш покажа дека е неверојатен борец кој не се откажува никогаш. Шпанецот со неверојатен пресврт го победи Данил Медведев во три сета...
Останатo Спорт

Минимален пораз на ШК АЛКАЛОИД во третото коло на Европскиот Клупски Куп 2019

Во дерби мечот на третото коло ШК Алкалоид загуби со минимална разлика 2,5 : 3,5 од Рускиот шампион “Mednyi Vsadnik” од Санкт Петербург. Очекувано, ова...