Кошарка- Page 30 of 98 - Слободен печат

Категорија: Кошарка

Кошарка Спорт

Кокошков и официјално нов селектор на Србија

Слободен печат
Освојувачот на Европското првенство со Словенија моменто е помошник на Лук Волтон во Сакраменто кингс, а Кошаркарската федерација на Србија доби дозвола од НБА тимот...
Кошарка Спорт

Лејкерс не запираат со победите, Голден Стејт реди порази (ВИДЕО)

Слободен печат
Лос Анџелес Лејкерс дојде до 11. победа сезонава откако со 122:101 ја совлада Атланта хоукс и остана лидер на табелата во Западната конференција со 11...
Кошарка Спорт

И Летонките пресилни за македонските кошаркарки

Слободен печат
Нов висок пораз на најдобрата женска македонска репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство, откако денеска на домашен терен со 37:96 (4:25, 7:21, 19:27,...
Кошарка Спорт

НБА: Дончиќ го „урна“ шампионот, Харден броеше до 49! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во триумфот од 110:102 во „Американ Ерлајнс“ центар над актуелниот бранител на титулата, Торонто Репторс, Дончиќ запиша 26 поени, 15 скокови и седум асистенции. Клучен...
Кошарка Спорт

Рајковиќ именуван за селектор на Казахстан

Слободен печат
Македонскиот тренер Емил Рајковиќ денеска стана нов селектор на кошаркарската репрезентација на Казахстан. Рајковиќ во последните две години е тренер на најдобриот тим од оваа...
Кошарка Спорт

Лејкерс и Бостон први до 10 победи во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат
ЛА Лејкерс игра одлично на стартот од сезоната и минатата вечер во најинтересниот натпревар со 99:97 го победи Сакраменто. „Кралевите“ беа на прагот од триумфот,...
Кошарка Спорт

Обрадовиќ полуде: Е*ете се сите, е*и се Џиџи (ВИДЕО)

Слободен печат
На екипата на Фенербахче дефинитивно не и цветаат розите оваа сезона, турскиот гигант реди само порази во Евролигата. Последниот пораз дојде во Москва од актуелниот...
Кошарка Спорт

Реал и Барселона отворија фронт и во кошарката, „бандата глувци“ подготвува одмазда

Слободен печат
Реал Мадрид со 86:76 ја победи Барселона по втор сезонава но се отвори нов фронт во „војната“ помеѓу најдобрите два спортски колективи во спортот. За...
Кошарка Спорт

Србија и Хрватска на домашен терен ќе бркаат Олимписка виза

Слободен печат
Србија, Хрватска, Литванија и Канада и официјално ќе бидат организатори на кошаркарските квалификациски турнири за пласман на Олимписките игри во Токио 2020 година. Натпреварите ќе...
Кошарка Спорт

Јокиќ за ново НБА „чудо“, Адетокумпо ги запре „биковите“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Српскиот интернационалец не делуваше како кошаркар кој може да го предводи Денвер против расположените гости од Бруклин. Во еден момент на семафорот стоеше вкупно 16...