Фудбал- Page 3 of 352 - Слободен печат

Category : Фудбал

Спорт Фудбал

Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, обожува да игра против најдобрите екипи во Серија А и притоа редовно ги тресе мрежите. Пандев беше стрелец...
Спорт Фудбал

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат
Екипата на Ливерпул продолжува со сигурниот од кон шампионската титула која ја чека 30 години. „Црвените“ се неверојатни сезонава со 21 победа и само едно...
Спорт Фудбал

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Интер второ коло по ред не успева да дојде до победата, овој пат ремизира на гостувањето кај Лече (1:1). Иако имаа иницијатива во...
Спорт Фудбал

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат
Ливерпул досега има неверојатна сезона, на 21 наптревар во Премиер лигата, оствари 20 победи и само едно реми и има 13 бодови повеќе на табелата...
Спорт Фудбал

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат
„Наполитанците“ предводени од тренерот Џенаро Гатузо влегуваат во нова серија на лоши резултати сезонава во италијанската фудбалска Серија А. Денеска пред своите навивачи на стадионот...
Спорт Фудбал

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Шампионот Манчестер сити одигра нерешено 2:2 со Кристал палас во натпревар со многу пресврти, гостите од Лондон први дојдоа во водство преку Џек Тосун. „Граѓаните“...
Спорт Фудбал

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Два голови на Каземиро му донесоа победа на Реал против Севиља (2:1) во рамките од 20. коло и враќање на врвот на табелата во шпанскиот...
Спорт Фудбал

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Одиграни се пет натпревари од 18. коло во најквалитетната германска фудбалска лига, најмногу голови имаше на дуелот во Аугсбург каде што Борусија Дортмунд триумфираше со...
Спорт Фудбал

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од 20. коло на стадионот „Олимпико“ во Рим составот на Лацио убедливо славеше против Сампдорија со резултат 5:1. Еден од најзаслужните за победата...
Спорт Фудбал

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат
Во овој момент како што пренесуваат од „Би-Би-Си“, „црвените ѓаволи“ не се подготвени да одвојат 80 милиони евра за услугите на Фернандеш. Иако сите очекуваа...