Категорија: Забава

Забава Магазин

Хороскоп за 23 февруари недела – Близнаците ќе мора да научат да читаат меѓу редови, Водолиите ќе мора да слушаат туѓи совети

Слободен печат
Овен Комуникативни сте. Потрудете се добро да се претставите и да остварите нови контакти кои ќе ви помогнат во работата. Закажете средба и дружење со...
Забава Магазин Слајдер

Виц на денот: Македонецот што се оженил за Јапонка

Слободен печат
Македонец се жени за Јапонка и се сели да живее кај неа. Една година по свадбата, нашиот ги поканува другарите на гости таму. Се собираат,...
Забава Магазин

Три хороскопски знаци кои ќе имаат пролет од соништата: Неверојатна енергија, силни емоции, деловни пресврти

Слободен печат
Овие три знаци можат да се надеваат на неверојатна енергија и силни емоции, како и на ненадејни деловни пресврти. Водолија Бидете подготвени на нови познанства....
Забава Култура Магазин

Интервју со Зеле Липовача („Дивље јагоде“): Не ми треба некоја посебна состојба за да бидам креативен

Иван Беќковиќ
Промоцијата на новиот албум на „Дивље јагоде“, кој е објавен во годината кога тие одбележуваат полни 40 години кариера, насловен едноставно „Џубокс“, на регионалната музичка...
Забава Магазин

Кариера, љубов и здравје: Дневен хороскоп за 22 февруари

Овен Препораката е да водите сметка со кого соработувате во иднина за да немате поголеми проблеми. Потребно е да имате трпение за да го разберете...
Забава Магазин Слајдер

Виц на денот: Цариник

Слободен печат
Некој цариник умрел и правец кај Св. Петар. Додека Св. Петар се мислел каде да го испрати цариникот му вика: – Па јас би на...
Забава Магазин

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Михаило Донев
„Long shot“ е филмско остварување кое трае нешто повеќе од два часа, а веруваме дека ќе ви претставува идеален одмор по работната недела која веќе...
Забава Магазин

Оскаровецот Хоакин Феникс на дело – Спаси крава и теле од кланица (ВИДЕО)

Слободен печат
Актерот кој воедно е веган и голем поборник за заштита на правата на животните,  по трогателниот говор на Оскарите, кажаното го спровел и на дело....
Забава Магазин

Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Слободен печат
Според таа одлука тие повеќе нема да поминуваат ниту да обавуваат должности во име на британската кралица, а тој договор ќе биде преиспитан уште еднаш...
Забава Магазин

Дизајниран познатиот симбол за мир, Мик Џегер со прв самостоен албум и други настани кои ја одбележаа музиката на денешен ден…

Слободен печат
На 21 февруари е дизајниран симболот за мир, кој подоцна има големо влијание во музиката, па слободно може да се смета за голем историски момент...