Категорија: Забава

Забава Магазин

Исланѓаните не знаат за депресија

Слободен печат
За одредени болести, најчесто хронични, како што се депресијата и срцевите заболувања, многу народи во светот скоро и да не знаат. Иако некои од нив...
Забава Магазин

Храна што можете да им ја давате и на кучињата

Слободен печат
Кога се милениците во прашање, најдобро е да ја јадат храната која е наменета токму за нив. Но, некогаш толку милно нè гледаат што не...
Забава Магазин

Не ви е вкусно пивото? Не е до вас!

Слободен печат
Пивото е еден од најомилените алкохолни освежувачки пијалаци и доколку не го сакате, голема е веројатноста дека сте единствени во своето друштво што не ви...
Забава Магазин

Турист бара да ги најде таткото и детето кои ги сликал пред Нотр Дам еден час пред пожарот

Слободен печат
Туристот кој што направил фотографија со татко и детенце кои си играат пред катедралата Нотр Дам, еден час пред да избувне пожарот на социјалните мрежи...
Забава Магазин

Пулицерова награда постхумно за Арета Френклин

Слободен печат
Дивата на соулот Арета Френклин, која почина во август минатата година, доби престижна награда за својот придонес во музичката уметност Музичката легенда Арета Френкил, која...
Забава Магазин

Прва брачна ноќ: Невестата морала да спие со сите мажи на венчавката

Слободен печат
Првата брачна ноќ има посебно место во бројни култури. Колку тоа било важно потврдува и појавата на лажна невиност во Европа во текот на 19...
Забава

ЧЕКОР ПО ЧЕКОР: Природно обоени тиркизни велигденски јајца

Слободен печат
Природните бои за јајца во последниве години се сè попопуларни, особено поради тоа што се подигнува свесноста околу токсичните состојки во индустриските бои со сомнително...
Забава Магазин

Еве кои се најчудните закони на светот: Сексот со женка животно е сосема во ред?

Слободен печат
Погледнете ги најбизарните закони кои се донесени низ годините. Некои датираат и од пред 300 години, но бидејќи никогаш не се укинати, важат и денес....
Забава Магазин

Совршен хотел за љубителите на вино (фото)

Слободен печат
Долгоочекуваниот Four Seasons Resort & Residences Napa Valley, конечно ги отвара своите врати… Ова воедно ќе биде осмиот Four Seasons хотел во Калифорнија, а како...