Категорија: Забава

Забава Магазин Магазин слајдер

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат
Родени меѓу 06 и 08 часот: Личности кои сакаат сопствен мир и простор само за себе. Позитивни сте, луѓето ве сакаат и ве сметаат за...
Забава Магазин Магазин слајдер

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат
На излетничко место за нудисти во Берлин дошло до необичен инцидент, кога дива свиња придружувана од двете младенчиња, на еден од нудистите му ја украла...
Забава Магазин Магазин слајдер

Повеќечасовното носење маска може да го иритира лицето: Како да си помогнете?

Слободен печат
Експертите дадоа упатства како да се спречат оштетувањата на кожата што може на сите да ни користат. Освен социјалната дистанца, заштитните маски се нашиот најсилен...
Жена Забава Магазин

Неверојатниот живот на Маја Плисетскаја, на турнеи одела гладна, а морала редовно да игра пред човекот кој го стрелал татко ѝ

Слободен печат
Добар дел од својот живот го пренела во мемоарите „Јас, Маја Плисецкаја“, а во добар дел од книгата го опишувала животот на врвна балерина под...
Забава Магазин Магазин слајдер

Најпознатата мачка од Истанбул: Гил 16 години живее во Аја Софија

Слободен печат
Мачката Гил живее во Аја Софија веќе 16 години, а има и свој инстаграм-профил, кој го води Умут Бахечи. View this post on Instagram Ladies...
Забава Магазин Магазин слајдер

Погледнете ја сликата: Што прво забележувате на неа?

Слободен печат
Секој човек е единствен на свој начин, а за нечиј карактер и личност може многу да се научи од оптичките илузии. Следната фотографија ќе открие...
Забава Магазин Магазин слајдер

Луксузни јахти вредни милиони евра: Новак ја нарекол по мајка му, Јариќ својата ја избирал со Адријана Лима, а луксузна јахта има и Саша Поповиќ…

Слободен печат
Не е тајна дека голем број од јавните личности сакаат во текот на летото да уживаат на скапоцени пловила. Цените на луксузните јахти воопшто не...
Забава Магазин Магазин слајдер

Невообичаената реакција на зајак кој прв пат пробува лимон ја насмеа јавноста! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Преслатко зајче стана хит на интернет откако неговите сопственици на Јутјуб објавија видео од неговата реакција како за прв пат пробува лимон. Иако е љубител...
Забава Магазин Магазин слајдер

Откриена бизарната причина зошто Ким Јонг Ун патува секаде со сопствен тоалет!

Слободен Печат
Без разлика на тоа дали се состанува со Доналд Трамп во Сингапур или гледа ракета како се упатува кон Јапонското море, Ким Јонг Ун не...