-3 C
Скопје

Категорија: Забава

Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО | Ја надмина и „Despacito“: Оваа песна штотуку влезе во историјата

Слободен печат
Можеби е неговиот единствен хит, но тој сепак го има најпродаваниот хит. Имено, раперот Лил Нас Х и неговата „Old Town Road“ во која друштво...
Забава Магазин Магазин слајдер

Емануел и Брижит Макрон на мета на остри критики: Само за цвеќе потрошиле 600.000 евра!

Слободен печат
Францускиот претседател Емануел Макрон (43) и неговата сопруга Брижит Maкрон (67) на мета се на остри критики откако излегоа информации дека потрошиле речиси 600.000 евра...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Канаѓанка го прекршила полицискиот час: Го „шетала“ сопругот како куче

Слободен Печат
Двојка во Канада е казнета за прекршување на правилата за полициски час поради пандемијата со коронавирус, откако жената била фатена како го „шета“ сопругот како...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Нов тренд на „Твитер“: Реинкарнација?

Слободен Печат
Низа фотографии на луѓе кои неверојатно личат на слики кои ги красат музеите ги поттикнаа корисниците на социјалната мрежа „Твитер“ да започнат нов тренд на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Сакате или не сакате снег: Еве што тоа говори за вашиот карактер!

Слободен печат
Прочитајте како вашиот однос кон снегулките може да ги открие цртите на вашата личност… Првата асоцијација на снег е детската радост, како и забавното играње...
Забава Магазин Слајдер

Виц на денот: Фамилијарна

Слободен печат
Цветко го прашува Трпе: – Зошто раскинавте со Трпана? – Брат ја осетив нешто ми врти муабет деца семејство ова она… – Што ти рече?...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Нов тренд на „Инстаграм“: Девојки позираат целосно голи на снег (18+)

Слободен Печат
Шпанската водителка Кристина Педроче деновиве стана вирален хит, откако сите светски медиуми ја коментираа фотографијата на која позираше целосно гола на снег. Педроче предизвика општ...
Забава Магазин Магазин слајдер

Музика за мирен сон: Делата на овој славен композитор ќе ви помогнат да заспиете како бебе

Слободен печат
Истражувањата кои ги спроведоа научниците од британските универзитети „Голдсмит“ и „Шефилд“ покажаа дека делата на овој композитор се вистински приспивни песни. Доколку сакате да ви...
Вести Жена Забава Магазин Магазин слајдер Свет

ГАЛЕРИЈА: Црвена бетонска вагина што никна на рид во Бразил предизвика лавина реакции низ светот

В.Т.
Рачно изработената скулптура, насловена како Diva (Дива), беше претставена од визуелната уметница Џулијана Нотари изминатата недела во рурален уметнички парк на територијата на поранешна мелница...