Белгиската министерка за надворешни работи позитивна на коронавирусот

Белгиската министерка за надворешни работи Софи Вилмес денес соопшти дека е позитивна на коронавирусот.

– Мојот тест за Ковид-19 е позитивен. Заразата најверојатно се случи во кругот на семејството, имајќи ги предвид превентивните мерки што ги презедов надвор од дома, напиша Вилмес на Твитер.

Вилмес во петокот рече дека оди во самоизолација затоа што има симптоми на коронавирус.

На 12 октомври, таа присуствуваше на состанок со другите министри за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ во Луксембург.

Прочитајте и...  ФОТО+ВИДЕО: Трамп и Бајден одново ќе ги одмерат силите

Поврзани вести

Завршена амандманската расправа за ребалансот на Буџетот

Слободен печат

Гринпис: Загадената вода од Фукушима ако се исфрли во Пацификот може да и наштети на човековата ДНК

Слободен печат

„Ла Кроа”: Софија би можела да истрае во блокирањето на Северна Македонија, но делумно и блефира

Слободен печат

Новата српска влада со три нови министерства- ресори за селото, човековите права и семејството

Слободен печат

Изречени 915 казни за неносење маски

Слободен печат

Судири во Полска по дополнителните ограничувања на правото на абортус

Слободен печат

Остави Коментар