Tag : белгиска министерка

Вести Свет

Белгиската министерка за надворешни работи позитивна на коронавирусот

Слободен печат
Белгиската министерка за надворешни работи Софи Вилмес денес соопшти дека е позитивна на коронавирусот. – Мојот тест за Ковид-19 е позитивен. Заразата најверојатно се случи во кругот...