1 C
Скопје

Бајден: Следниот месец во САД ќе има 500.000 починати од ковид-19

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000.

На настан во Белата куќа, Бајден рече дека процесот на вакцинација досега бил „мрачен неуспех”.

– Работите ќе се влошат пред да се подобрат, рече Бајден.

Прочитајте и...  ВМРО-ДПМНЕ: Дипломатски скандал е што Заев мислеше дека тепач на жени како Фрчкоски може да биде амбасадор во САД

Поврзани вести

ПЕЦ: Досега починаа 840 новинари во светот од ковид-19

Сашко Димовски

Најмалку 64 политичари се убиени во Мексико во последните шест месеци

Слободен печат

Усвоeна Концепцијата за осново образование: Следува изработка на нови наставни програми

Слободен печат

Владата задоволна од изгласаната доверба и бара деблокирање на Собранието, опозицијата и натаму го оспорува мнозинството

Слободен печат

Да се обезбеди скрининг на сите новороденчиња веднаш по раѓањето

Семејството и пријателите – најсигурен извор на пари

Соња Кириџиевска

Остави Коментар