Авион на НАТО ПРОТЕРАН откако се приближил на авионот на рускиот министер за одбрана (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

Авион на НАТО ПРОТЕРАН откако се приближил на авионот на рускиот министер за одбрана (ВИДЕО)

Руски борбен авион протера авион на НАТО откако тој премногу се приближил на авионот во кој бил рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу над неутралните води на Балтичкото море, објави руската новинска агенција ТАСС.

Од НАТО изјавија дека намерата им била да го идентификуваат леталото над Балтичкото море.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close