Земјотрес регистриран во турскиот дел на Медитеранот

Епицентарот на земјотресот бил на околу 35 километри длабочина.

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран на брегот на Средоземно Море во Турција.

Епицентарот на земјотресот бил на околу 35 километри длабочина.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Прочитајте и...  Хоти бара од косовските безбедносни институции да се координираат со КФОР

Прочитај повеќе

Дендиас: Ја повикуваме Турција веднаш да го напушти грчкиот континентален гребен

Слободен печат

Во Србија има речиси 9.000 активни случаи со Ковид-19

Слободен печат

Бугарија: Софија е најголемото жариште на пандемијата со Ковид-19

Слободен печат

До 31 август продолжена забраната за влез во Грција за државјани на трети земји

МИА Агенција

Хрватски епидемиолог против руската вакцина во Хрватска: Ни случајно!

Слободен печат

Силно невреме повторно ја зафати Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шарчевиќ: Нема да има кабинетска настава во Србија, учениците со маски и ќе има повеќе модели за избор во училиштата

МИА Агенција

Италија ќе обезбеди 95 милиони евра за санирање на последиците од земјотресот во Албанија

МИА Агенција

Воени бродови на Грција и Турција распоредени во источниот Медитеран: Растат тензиите, војската на готовс

Слободен печат

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Слободен печат

Албанија: Најмногу новозаразени, но и оздравени во едно деноноќие досега

Слободен печат

Грција има регистрирано речиси 1.000 нови случаи на коронавирус во рок од една недела

Слободен печат