8 C
Скопје

Во Велес регистрирани два нови случаи на Ковид-19

Како што потенцираат од оваа јавна здравствена установа, добра вест е што досега во Велес има 10 излекувани пациенти. 

ЈЗУ Центар за јавно здравје од Велес информира дека  во изминатите 24 часа се регистрирани два нови случаи на Ковид-19 на територијата на Велес, со што бројката на дијагностицирани досега се искачи на 64.

Како што потенцираат од оваа јавна здравствена установа, добра вест е што досега во Велес има 10 излекувани пациенти. Во моментов има 51 активен случај, а досега три лица починаа.

Инаку на Инфективното одделение при ЈЗУ Општа болница денеска, исто како вчера, се хоспитализирани 20 пациенти, од кои 17 со регистриран Ковид-19, а тројца ги чекаат резултатите од земен брис.

Прочитајте и...  Позитивни на коронавирус во РК Металург, одложени мечевите со рускиот Чеховски!

Поврзани вести

Тихановскаја: Подготвена сум да ја предводам Белорусија

Слободен печат

Кај дебранец пронајдени марихуана и хероин

Лука Андреев

Белгија од следниот месец приоритетно ќе вакцинира 340.000 луѓе

Слободен печат

ССМ: Измените во ЗРО не одат во прилог недела да биде неработен ден

Слободен печат

Италија забрани патувања од 21 декември до 6 јануари

Слободен печат

Спасовски: Безбедносната состојба на подрачјето на СВР Штип, стабилна без индиции за нејзино нарушување

Слободен печат

Остави Коментар