Талибанците забранија протести во земјата

Талибанци / Фото: EPA-EFE/STRINGER

Радикалното талибанско движење, кое ја презеде власта во Авганистан, забрани протести во земјата, објави „Авганистан Тајмс”.

Наредбата ќе остане во сила додека талибанската влада не одобри соодветни закони.

Извор: МИА

Видео на денот