17 C
Скопје

Tag : заматена

Вести Македонија

Обилните врнежи ја заматија водата во Струга, граѓаните ќе пијат купечка

Слободен печат
Водата во Струга е загадена и да не се употребува за пиење, апелира јавното претпријатие „Водовод и канализација”. Според соопштението, причина за загаденоста се обилните...