18.8 C
Скопје

Tag : виторул

Спорт Фудбал

Бабунски не е повеќе фудбалер на романскиот Виторул

Слободен печат
Денеска Виторул Констанца објави на својот клупски сајт дека клубот ќе го напуштат четири играчи… Помеѓу нив е и македонскиот Давид Бабунски кој потпиша договор...