18 C
Скопје

Tag : Таен Агент

Вести Регион

Поранешен италијански премиер снимен со таен агент додека се обидува да го смени неговиот наследник

Горан Наумовски
На италијанската телевизија РАИ, во рамките на добро познатата емисија „Репорт“, која се занимава со истражувачко новинарство, е прикажано видео запис во кој се гледа...
Вести Свет

Русинка работела како таен агент во САД – Доби 18 месеци затвор

Слободен печат
Русинката Марија Бутина (31) која призналa дека работела како таен агент за Кремљ, осудена е во САД на 18 месеци затвор. Бутина е во притвор...