• скап живот

Ова е најскапиот град за живеење во светот за 2021 година: Му ја презема титулата на Париз

Најголемиот израелски град Тел Авив е најскап во светот, покажа анализата објавена во средата во британскиот магазин „Економист“. Тел Авив го презеде водството од француската престолнина Париз, кој сега го дели второто место со Сингапур. По трите споменати градови следат Цирих, Хонг Конг и Њујорк. Анкетата за трошоците на животот којашто беше спроведена за оваа …

Ова е најскапиот град за живеење во светот за 2021 година: Му ја презема титулата на Париз Read More »