-9 C
Скопје

Tag : рудар загина

Вести Регион

Трагедија во БиХ: Еден рудар загина и четворица се повредени во рудникот за јаглен Бреза

И.И.
Еден рудар загина во несреќа што се случи денес во рудникот за јаглен Бреза Браун, потврди Црвениот претседател на Сојузот на рудари на Федерацијата на...