16 C
Скопје

Tag : регулирање на пазарите

Вести Економија Свет

Папата Франциск повика на построго регулирање на финансиските пазари

Слободен печат
Папата Франциск денеска повика на построго регулирање на финансиските пазари, предупредувајќи во видео порака против „опасните” шпекулации и повикувајќи на поправедна економија. „Додека реалната економија,...