Tag : пресрет

Вести Македонија

Ахмети: Во пресрет сме на донесување големи одлуки

МИА Агенција
Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска на годишнината од потпишувањето на Охридскиот Рамковен договор ги повика лидерите на другите партии на Албанците на средба, но...
Вести Македонија

Грчките весници со анализи во пресрет на изборите кај нас

МИА Агенција
На темите што преовладуваат во изборната кампања, на улогата на албанскиот фактор во постизборните калкулации за формирање влада, но и на Договорот од Преспа, го...