• прекршок

Санкционирани 478 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 478 прекршувања на мерката за неносење лична заштита на лицето за заштита од коронавирусот. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.