повредени туристи Archives - Слободен печат

Tag : повредени туристи

Вести Планета

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА: Се преврте автобус во Германија, повредени 32 туристи

МИА
Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови...