Швајцарија на претквалификацискиот турнир за СП во Скопје доѓа со нов селектор

Досегашниот асистент во грчката репрезентација Илијас Папатеодору е нов селектор на швајцарскиот национален тим и ќе го води на претквалификациите што идниот месец ќе се одржат во Скопје. Папатеодору беше дел од стручниот штаб на Рик Питино во грчката репрезентација за време на олимписките квалификации што се одржаа пред две недели, а на кои нашиот …

Швајцарија на претквалификацискиот турнир за СП во Скопје доѓа со нов селектор Read More »