Ким Џонг Ун му го честиташе Денот на ослободувањето на јужноафриканскиот претседател

По информациите во одредени светски медиуми дека лидерот на Северна Кореа Кин Џонг Ун имал кардиоваскуларна операција и по неа останал во „вегетативна состојба“, медиумите во Северна Кореа продолжуваат да објавуваат соопштенија за активностите на Ким Џонг Ун. Агенцијата КЦНА објави дека Ким денеска испратил телеграма со честитки до јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоси по повод …

Ким Џонг Ун му го честиташе Денот на ослободувањето на јужноафриканскиот претседател Read More »