Меѓународен турнир „Влатко Марковиќ“: Македонија подобра од Црна Гора

Младата репрезентација на Македонија до 15 години во последниот натпревар од меѓународниот турнир „Влатко Марковиќ“ славеше победа со минимални 3:2 над селекцијата на Црна Гора. Македонија и Црна Гора одиграа одличен натпревар, отворен од самиот старт, со многу борбена игра и неколку пресврти. Македонија одлично влезе во натпреварот, успеа во 15 минута да го отвори …

Меѓународен турнир „Влатко Марковиќ“: Македонија подобра од Црна Гора Read More »