Tag : фабрика за пиротехника

Вести Македонија Некатегоризирано

НОВА ОПАСНОСТ: Пожар во Сопиште во близина на фабрика за пиротехника

МИА
Ставен е под контрола пожарот над скопската населба Пинтија, кој избувна денеска. Во пожарот беше зафатена мешана шума на поголема површина. Како што информираат за...