• дамир мишковиќ

Велковски ја игра последната сезона во Риека

Од 2018 година Дарко Велковски ги бранеше боите на Риека со која успеа двапати да го освои Купот на Хрватска. Македонскиот 26-годишен репрезентативец според тамошните медиуми ќе го напушти клубот на крајот од оваа сезона кога му истекува договорот. Пред да се пресели во хрватската лига, во нашата земја централниот бек ги бранеше боите на …

Велковски ја игра последната сезона во Риека Read More »