23.8 C
Скопје

Tag : центрите

Вести Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 34 пациенти

МИА Агенција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 34 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 587 лица сомнителни и потврдени...
Македонија Слајдер

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 59 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 59 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 578 лица сомнителни и потврдени...
Вести Македонија

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани 23 пациенти

МИА Агенција
Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 23 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 356 лица сомнителни и потврдени за...