Ќе остане во Барса уште три години со клаузула од 500 милиони евра

Дефанзивецот Алехандро Балде останува во клубот до 30 јуни 2024 година со откупна клаузула од дури 500 милиони евра. Каталонскииот гигант потврди дека на првиот тим му се приклучува досегашниот член на Барселона Б. Станува збор за 17-годишен лев бек кој во следната натпреварувачка сезона се очекува да биде прва замена за Жорди Алба. Младиот …

Ќе остане во Барса уште три години со клаузула од 500 милиони евра Read More »