Tag : ахемти

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Ахмети: Нема да има поместување на датумот за предвремените избори

Слободен печат
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска изјави дека не смета оти ќе има поместување на веќе договорениот датум за предвремени парламентарни избори 12 април. –...