Средовечен насилник од виничко тепал две деца, сестра и брат

Виничката полиција поднесе пријава против 39-годишен маж кој натепал две деца, брат и сестра од селото Лески, соопшти МВР.

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Т.(39), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете”. На 05.10.2021, пријавениот физички нападнал двајца малолетници (брат и сестра) од с.Лески, виничко“, се вели во кусото полициско соопштение.

Видео на денот