Скопјанец однесен во станица, се однесувал агресивно кон полицаец

Во населба Аеродром вчера е приведен скопјанец кој се однесувал агресивно кон полициски службеници, информира МВР.

-На 27.10.2020 во 17.10 часот на подрачје на Аеродром бил лишен од слобода Д.К.(39) од Скопје, бидејќи го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеник- велат од МВР.

Против него МВР вели дека ќе следи соодветен поднесок.

Прочитајте и...  ОЈО поднесе обвинение против маж за убиство на својата сопруга

Поврзани вести

Притвор за 24-годишник од Челопек кој пукал по расправија со соседот

Слободен печат

ОЈО поднесе обвинение против маж за убиство на својата сопруга

Слободен печат

Инцидент во тетовско: Момче од Челопек пукал со автоматска пушка по расправија со сосед, при претресот му нашле и дрога

Слободен печат

Денеска нема „Монструм“ во Кривичен: Рочиштето одложено поради позитивен поротник на ковид-19

Слободен печат

Приведен крадец што крадел во цркви во Охридско

Слободен печат

Дебрани со расправија и тепачка го нарушиле јавниот ред и мир

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian