Салах ќе биде најплатен фудбалер во Премиер лигата - Слободен печат

Салах ќе биде најплатен фудбалер во Премиер лигата

Египетскиот репрезентативец и еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Мохамед Салах би можел уште долго да го носи дресот на Ливерпул.

Салах сигурно е еден од најзаслужните за освојувањето на титулата во Лигата на шампионите, и челниците на Ливерпул подготвуваат понуда со која ќе го направат најдоброплатен фудбалер во Премиер лигата.

Англиските медиуми пренесуваат дека Ливерпул подготвува понуда тешка дури 25 милиони евра годишно со што би станал четврти најдоброплатен фудбалер на денешницата, веднаш зад Лионел Меси, Кристијано Роналдо и Нејмар.

Со овој потег, управата на Ливерпул се надева дека ќе ги успее да ги одбие налетите на шпанските гиганти, Реал Мадрид и Барселона кои покажуваат огромен интерес за услугите на египетскиот репрезентативец.

Прочитајте и...  ВО СЕЌАВАЊЕ НА ЛЕГЕНДАТА: Коби Брајант со македонското знаме

Прочитај повеќе

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

three × two =

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат