Приведени двајца крадци за извршени 17 кражби

Жител на кичевското село Арангел, по кого била распишана потерница за издржување затворска казна во траење од 12 години, е уапсен во селото Колибари.

Според МВР, вчера околу 15.30 часот во селото Колибари е уапсен А.Е. (24) од кичевското село Арангел, за кого била распишана потерница за издржување казна затвор од 12 години во затворот „Идризово“.

Во октомври, ноември и во првите денови од овој месец, А.Е. со уште две лица од Гостивар, извршиле 17 кривични дела тешки кражби и кражби на подрачјето на селата Зајас и Осломеј.

Во полициската акција бил уапсен и З.И.(25) од гостиварското село Дебреште.

За преземените активности МВР го известило ОЈО.

Од полицијата велат дека по целосно документирање на случаите, против лицата ќе бидат поднесени пријави.

Прочитајте и...  ФОТО: Претреси во Сингелиќ, пронајдени се пиштоли и куршуми

Поврзани вести

Кривична пријава за Кичевец за „овозможување употреба на наркотични дроги”

Слободен печат

Поранешниот градоначалник на Чашка обвинет за злоупотреба на службената положба

Слободен печат

ФОТО: Претреси во Сингелиќ, пронајдени се пиштоли и куршуми

Слободен печат

ФОТО: Пронајдено големо количество на дрога во Гевгелија, четири лица се приведени

Слободен печат

Уапсено лице што избегало од затворот во Прилеп

Слободен печат

Охриѓанец крадел накит и вредни работи од куќи во Охрид

Слободен печат

Остави Коментар