Пожар во семејна куќа во Прилеп

Противпожарната единица брзо интервенирала и не дозволила пожарот да ја зафати целата куќа и соседната до неа.

Доцна попладнето во Прилеп избувна пожар во куќа  на улица „Вардарска” број 2. Нема повредени иако при избувнувањето на пожарот во куќата биле две жени. Причинета е материјална штета.

Противпожарната единица брзо интервенирала и не дозволила пожарот да ја зафати целата куќа и соседната до неа.

Според Виктор Стојчески, командир на прилепската противпожарна единица пожарот избувнал од сѐ уште непознати причини во просторија на првиот кат.

-Опожарена беше една соба. Просторијата целосно е изгорена, но беше спречено пожарот да ја зафати целата куќа, па и соседната. Успешно е изгаснат. Се интервенираше со две противпожарни возила и 10 пожарникари. Материјалната штета дополнително ќе се утврдува. Просторијата е на првиот кат. Причината може да биде различна. Ако не е човечки, тогаш е технички фактор, изјави Стојчески.

Прочитајте и...  Во Куманово пронајден починат 22-годишен мигрант

При избувнувањето на пожарот внатре биле две жени, сестри на околу 50 годишна возраст кои живееле заедно. Прв им притекнал во помош соседот, а наскоро пристигнале пожарникарите кои го изгаснале пожарот.

Прочитај повеќе

ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Слободен печат

Во Ерџелија приведени неколку лица осомничени за изборен поткуп

Слободен печат

Пожар кај неготинската депонија, од Комуналец се сомневаат дека е подметнат пред избори

Слободен печат

Во Куманово пронајден починат 22-годишен мигрант

Слободен печат

Приведени „диви тркачи“ од скопските улици

Слободен печат

Скопјанец починал откако се повредил работејќи во дворот на својата викендичка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кумановка натепана од својот сопруг

Слободен печат

Работник на ЕВН паднал од електричен столб, со тешки повреди пренесен е во болница

Слободен печат

Поради отказ се заканувал дека ќе ги „дигне“ во водух автобусите и вработените во туристичка агенција

Слободен печат

Уапсени крадци на велосипеди во Скопје

Загина совозач на патот Велес-Прилеп

На патот Брвеница-Тетово повреден велосипедист од моторџија кој го напуштил местото на инцидентот

Слободен печат