Поразот од Јунајтед ќе му пресуди на Тухел?!

Поразот од Манчестер јунајтед на стартот од Лигата на шампионите повторно ги возбуди страстите и одново во преден план ги исфрли проблемите на релација тренер – директор, односно Томас Тухел и Леонардо.

Според новинарот Пјер Менес, Тухел нема каде да се сокрие по поразот и одново му се тресе тренерското столче.

ПСЖ ужасно игра, срамно е на што личеа во првото полувреме. Дури кога Рафиња влезе во игра, малку се променија работите, но поразот е сосема заслужен. Тухел ги загуби конците, погледнете како изгледа екипата. Нејмар е најдобар играч на ПСЖ, но не ваков каков што беше на теренот, тврдоглав и кога никому не ја дава топката. Овој тим нема тренер – вели новинарот Менес.

Прочитајте и...  Двојаковски нов кошаркар на Академија ФМП

Денеска и италијанските медиуми, поточно „Газета дело спорт“ се знимаваат дека Леонардо интензивно работи на реализација на неговиот план, отказ на Тухел и замена со Масимилијано Алегри. Според весникот, Леонардо веќе започнал да лобира кај сопствениците на ПСЖ, катарското кралско семејство Ал Тани, да дадат зелено светло за смена на Германецот и дека Алегри е подготвен веднаш да седне на клупата.

„Газета дело Спорт“ тврди дека последна шанса за Тухел да се спаси од отказ е натпреварот од второто коло против Башакшехир во Истанбул кој мора да го добие.

Поврзани вести

АБА Лига: Црвена звезда го доби неизвесното вечно дерби со Партизан

Слободен печат

Саутемптон ја испушти победата против Вулверхемптон

Слободен печат

Лејкерси имаат пеколен план, идното лето доаѓа Јанис

Слободен печат

ВИДЕО: Сите одбрани на Митревски со кои ги излуде ракометарите на Спортинг

Слободен печат

Гвардиола ја означи првата мета во преодниот рок, и не е Меси

Слободен печат

Двојаковски нов кошаркар на Академија ФМП

Слободен печат

Остави Коментар