Полицијата упаднала во стан и пронашла питон долг 5,5 метри и тежок 50 килограми

Загребската полиција упаднала во стан на маж во Јарун со цел да го уапси за кривично дело. Но, таму ги пречекал питон долг 5,5 метри.

Зоолошката градина во Загреб доби ново милениче за чување, бурмански питон долг 5,5 метри и тежок 50 килограми!

Неофицијално, еден човек е уапсен во областа Јарун за кривично дело. Кога полицијата влегла во станот, биле шокирани од тоа што го виделе. Веднаш повикале лица од Зоолошката градина кои ја презеле змијата, која е инаку во многу добра состојба.

Сопственикот може да си го земе питонот кога ќе биде пуштен на слобода, изјави Дамир Скок, директор на Зоолошката градина во Загреб за 24сата.хр.

-Погледнете го нашиот нов питон.Тоа е бурмански питон долг 5,5 метри и тежок околу 50 килограми. Колегите го презедоа по повик од полицијата, бидејќи е во тек постапка над неговиот сопственик, напиша Скок на Фејбсук и додаде дека ќе чекаат од надлежните упатства за негово понатамошно сместување.

Прочитајте и...  Заев: Нови избори не се решение, немам коментар околу информациите за ротирање на премиерското место

Прочитај повеќе

Тензично во Минск: Интервентни единици и војска се распоредуваат во центарот на градот (ВИДЕО)

Слободен печат

Затнати цевки причина за нови прекини во водоснабдувањето во Тетово

Слободен печат

Италија ќе обезбеди 95 милиони евра за санирање на последиците од земјотресот во Албанија

МИА Агенција

Воени бродови на Грција и Турција распоредени во источниот Медитеран: Растат тензиите, војската на готовс

Слободен печат

Њујорк тајмс: На Американците со Ковид-19 може да им забранат влез во САД

Слободен печат

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Франција повторно ги заострува мерките за борба против Ковид-19

МИА Агенција

На кои други места се чува супстанција што го разори пристаништето во Бејрут: Треба ли да се плашат овие земји?

Слободен печат

Албанија: Најмногу новозаразени, но и оздравени во едно деноноќие досега

Слободен печат

Костадинов: Во тек се разговори и консултации за парламентарно мнозинство и владина коалиција

Слободен печат

Во Велика Британија драстичен пад на бројот на вработени

Слободен печат

Одлуки од владина седница: Усвоен планот на МОН за настава, НАТО вежба на Криволак, испраќање војници на воени вежби во Германија и Романија

Слободен печат