Пламна пожар во фабрика за пластика - Слободен печат
Хроника

Пламна пожар во фабрика за пластика

Од МВР известија дека во пожарот нема повредени.

Ноќеска во 3.50 часот во полиција е пријавено дека пламнал пожар во кругот на фабриката „Железара“, односно во фабрика за пластика и цвеќиња. Пожарот бил локализиран од скопската противпожарна екипа. Од МВР известија дека во пожарот нема повредени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close