-5 C
Скопје

Пациент со остар предмет се заканувал на вработена во ковид-центар

Вчера околу 23:50 часот во Полициска станица Центар е пријавено дека во ковид-центарот во рамки на Комплекс клиники „Мајка Тереза”, околу 22:30 часот пациент со употреба на остар предмет упатил закани кон вработената А. М. (31) од Скопје.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Уапсен угостител во Тетово, кој служел гости по дозволеното време

Поврзани вести

Приведено лице за реметење на редот на паркингот на Клинички

Соња Христовска Угриновска

Уапсен охриѓанец во чиј клуб полицијата затекнала Русинки и Украинки „на црно“

Слободен печат

Беровец измислил дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татка си, полицијата го привела

Слободен печат

Уапсен угостител во Тетово, кој служел гости по дозволеното време

Слободен печат

Еден продавал, двајца купувале кокаин во Гостивар, сите приведени

Слободен печат

Затворен објект во Куманово заради непочитување на работното време

Слободен печат

Остави Коментар